Co warto wiedzieć o wodzie alkalicznej java?

Co warto wiedzieć o wodzie alkalicznej java?

Woda java (https://www.bee.pl/java-naturalna-woda-mineralna-niegazowana-alkaliczna-ph-9-2-1-5-l_p1129822.html) alkaliczna ma krótką, ale bogatą historię. Bierze się to z faktu, że została odkryta przez przypadek w klinice. Przez wieki jednak nikt nie zastanawiał się, toteż woda w różnych gorących źródłach na całym świecie mają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Po dokładnym zbadaniu niektórych wód naukowcy odkryli, jakie właściwości mogą je wyróżniać i wskazywać na ich dobry wpływ na organizm.

Jaką wodę alkaliczną możemy kupić w Polsce?

Na szczęście wód naturalnie alkalicznych jest wiele, jak np. woda java, która ma jeden z najwyższych poziomów pH 9.2 w Polsce wśród naturalnych wód alkalicznych, która jest bardzo odpowiednia do codziennego użytku. Informacje na ich temat można znaleźć na stronie producenta.

Jakie są zalety wody java?

Woda java alkaliczna może wspomagać organizm człowieka w różnych obszarach ze względu na wysoką alkaliczność. Obecność pewnych jonów jest odpowiedzialna za poziom pH wody. Przy niższym pH (tj. kwaśnym) zawiera ona dodatnie jony wodorowe, natomiast przy wysokim pH zasadowym są to ujemnie zjonizowane wodorotlenki. Standardowa woda mineralna ma neutralne pH, w którym ilość dodatnich jonów wodorowych jest porównywalna z ilością ujemnie zjonizowanego wodorotlenku. Celem zdrowego odżywiania jest zrównoważenie diety tak, aby więcej pokarmów o wysokim pH było dostępnych. Woda java alkaliczna będzie określana jako doskonały suplement, który dostarczy organizmowi maksymalną ilość produktów alkalicznych, jak to tylko możliwe.

Co zapewnia woda java dla organizmu?

Woda alkaliczna doskonale nawadnia organizm, a same efekty odpowiedniego nawodnienia widoczne są od razu. Są to lśniąca i napięta skóra, jasne, rozbielone oczy, lśniące włosy czy zmniejszone modzele skóry. Poprawia się również samopoczucie, skupienie i koncentracja. Nawodniona osoba ma więcej energii i pobudza przemianę materii, co prowadzi do spłaszczenia brzucha i zmniejszenia obrzęków rąk lub nóg. Sportowcy mogą korzystać z wody alkalicznej java zarówno w trakcie, jak i po treningu: szybko i skutecznie regeneruje nawodnione mięśnie, co skutkuje lepszymi wynikami i znacznie mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia bolesności.

Jak to się pije?

Woda java alkaliczna powinna być spożywana codziennie między posiłkami i po dynamicznym wysiłku fizycznym. Ponieważ nie jest to woda lecznicza, nie musimy ograniczać ilości wypijanej wody. Najlepiej jest wypijać około 30 ml na 1 kilogram masy ciała, czyli średnio 2 litry dziennie. Im wyższa alkaliczność, im mniejsza porcja, tym większa skuteczność.

 

Aldona