Autocasco – czym dokładnie jest i dlaczego warto je mieć?

Istnieją różne rodzaje ubezpieczeń, a każde z nich pozwala na zapewnienie sobie nieco innego zakresu ochrony. Najlepiej mieć kilka źródeł ubezpieczenia, które będą się wzajemnie uzupełniać – dzięki temu ochrona będzie zdecydowanie najpełniejsza. Są w życiu sytuacje, których naprawdę byśmy nie chcieli, a jednak czasem się wydarzają. To przeróżne wypadki, choroby, nieszczęśliwe zbiegi okoliczności. Gdy coś takiego się przydarzy, ostatnią rzeczą o jakiej chce się myśleć, są pieniądze. W takich sytuacjach każdy chce się przecież skupić na zdrowiu czy nieco uspokoić – a zatem zdecydowanie warto korzystać ze wszystkich form ubezpieczenia, w miarę swoich możliwości. Jednym z najczęściej wybieranych jest Autocasco – związane oczywiście z branżą motoryzacyjną. Czego dokładnie ono dotyczy?

AC – ubezpieczenie dla każdego

AC – czyli inaczej właśnie Autocasco – to typ ubezpieczenia uzupełniającego, które nie każdy musi koniecznie mieć, ale w zasadzie każdy powinien. Istnieją bowiem dwa rodzaje ubezpieczeń, czyli dobrowolne oraz obowiązkowe. W przypadku kierowców obowiązkowym ubezpieczeniem jest OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Z kolei AC jest ubezpieczeniem pojazdów mechanicznych od różnych zdarzeń losowych. Warto je mieć nie tylko kiedy rusza się w daleką drogę, ale cały czas – powinno być więc regularnie opłacane, bo nigdy nie wiadomo kiedy może okazać się potrzebne.

AC – wersja podstawowa lub rozszerzona

AC dostępne jest w przeróżnych pakietach. Firmy ubezpieczeniowe oferują je swoim klientom, ponieważ z uwagi na fakt, iż jest to ubezpieczenie dobrowolne, nie wszyscy chcą się decydować na droższy, pełniejszy pakiet. Tak naprawdę wszystko może zwykle podlegać negocjacji – a zatem w umowie podpisywanej przez klienta i ubezpieczyciela mogą się znaleźć różne zapisy, w zależności od tego co kogo najbardziej interesuje. W przestrzeni internetowej można natrafić na różne oferty, z wyjaśnieniem poszczególnych zapisów, które warto przejrzeć – i wybrać coś dla siebie m.in. z oferty Gothaer: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-autocasco

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz