Co zabrać do szpitala na poród?

Co zabrać do szpitala na poród?

Na czas porodu, przyszłej mamie szczególnie przydadzą się: krótka koszula nocna (taka, której nie będzie żalu wyrzucić, gdy zostanie zabrudzona podczas porodu), szlafrok, skarpetki, kapcie.

Dodatkowo jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek, o dużej chłonności (przydadzą się pierwszej nocy po porodzie), chusteczki nawilżane, pielucha tetrowa (można z jej pomocą robić okłady lub przecierać twarz). Niektóre szpitale mają specjalne koszule porodowe dla swoich pacjentek, jednak w większości przypadków, trzeba zaopatrzyć się we własny egzemplarz.

Skarpetki to bardzo istotny dodatek

Niektóre porody trwają nawet kilkanaście godzin, a pacjentki skarżą się w ich tracie na doskwierający chłód. Co przyda się po porodzie? Na pewno będą to 2 koszule na ramiączkach lub rozpinane z przodu (by łatwo było w nich karmić), 2 biustonosze do karmienia, 5 par majtek poporodowych Kilkanaście poporodowych podpasek, 2 ręczniki, Poduszka do karmienia, Ręczniki papierowe, Przybory toaletowe (szczoteczka i pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, żel do higieny intymnej, szczotka lub grzebień),

Klapki pod prysznic, Telefon komórkowy i ładowarka lub powerbank

Warto pomyśleć również o gadżetach, które umilą czas podczas hospitalizacji i pozwolą przyszłej mamie, choć trochę się zrelaksować. Można zabrać ze sobą odtwarzacz i płyty z ulubioną muzyką lub książkę. Przyda się też termofor i żelowe kompresy. Dobrym pomysłem jest również zabranie świeczki lub specjalnego kominka aromaterapeutycznego i olejku do masażu. Natomiast tuż przed samym wyjazdem, warto pomyśleć o czymś do jedzenia, najlepiej zabrać ze sobą kanapki, drożdżówki lub biszkopty oraz wodę mineralną.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz