Gdzie sprzedać obraz? – poradnik dla zainteresowanych

W naszych domach mogą znajdować się jakieś cenne przedmioty – czasami sami nie wiemy, że są tak bardzo wartościowe. Może to być jakiś spadek po dziadkach, albo po innym członku rodziny. Bez względu jednak na to czy dany obraz (bo na nich w tej chwili się skupimy) jest w naszym posiadaniu od dekad, od pokoleń czy od kilku lat, zawsze można zdecydować się na jego sprzedaż. Oczywiście, trzeba być znawcą sztuki, żeby móc prawidłowo wycenić aktualną wartość jakiegoś dzieła. Dlatego sprzedaż obrazu bez konsultacji z takowym znawcą nie jest rozsądna. Nie warto szukać klientów na własną rękę – o wiele rozsądniej jest poprosić o pomoc fachowców, a być może otrzyma się dużo wyższą cenę, niż się myślało. Jak sprzedać obraz, żeby odnotować zyski? Najlepiej w domu aukcyjnym!

                Krok pierwszy: kontakt z domem aukcyjnym

                Domy aukcyjne nie wystawią obrazu u siebie na aukcji, jeśli najpierw dokładnie go nie zbadają. Można poprosić pracownika o wycenę, przysyłając zdjęcia oraz wszystkie informacje, jakie posiada się na temat danego dzieła. Jeśli jest mało warto, specjalista powie o tym wprost, ustalając jednocześnie ile można za nie otrzymać. Jeśli jednak jest wartościowe, przyjedzie żeby obejrzeć obraz osobiście – i potwierdzić przypuszczenia oraz jego autentyczność. W takim wypadku dom aukcyjny proponuje wystawienie obrazu u siebie i podpisuje z klientem stosowną umowę.

                Krok drugi: sprzedaż w domu aukcyjnym

                Gdzie sprzedać obraz? Oczywiście na aukcji! To szansa na uzyskanie dużo wyższej ceny, ponieważ zainteresowanie towarem może być naprawdę duże – a chętnych na zakup wielu! Dom aukcyjny odpowiednio nagłaśnia wszystko, opisuje wcześniej w katalogach itd. Dlatego też jest to najrozsądniejszy sposób sprzedaży dzieła – najbardziej atrakcyjny pod względem finansowym, ponieważ rzadko się zdarza, żeby cena wywoławcza została utrzymana. Możliwe jest zresztą również obserwowanie wszystkiego na żywo – choćby online. W ten sposób sprzedający widzi na bieżąco jaką kwotę i kto płaci za jego obraz oraz kto ostatecznie wygrywa.

Więcej na stronie: https://desa.pl/pl/pages/9/jak-sprzedac

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *