Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Okazało się, że musisz nosić okulary? Nie musisz obawiać się tej zmiany – dobrze dobrane oprawki pięknie podkreślą Twoją twarz i dodadzą Ci uroku.

Nim zdecydujesz się na konkretne oprawki oceń, jaki masz typ twarzy. Najpopularniejsze to: okrągła, serce, owalna, kwadratowa i podłużna. Gdy znasz własny kształt twarzy będzie Ci o wiele łatwiej dobrać pasujące oprawki — takie, które podkreślą Twoją urodę. Podpowiadamy, jak dobrać oprawki, które podkreślą Twoje zalety, a przy okazji zatuszują mankamenty.

Dla twarzy okrągłej sprawdzą się okulary prostokątne i wąskie

Optycznie wydłużą one i wysmuklą twarz. Dobrze jest zdecydować się na ciemne kolory oraz grube zauszniki. Twarz w kształcie serca cechuje się szerokim czołem i węższym dołem twarzy. Tym samym wybierając oprawki powinnaś zdecydować się na te o łagodnym kształcie, w jasnym kolorze. Natomiast twarz owalna – do tego kształtu twarzy pasują praktycznie wszystkie kształty oprawek. Jeśli jesteś tą szczęściarą, to wystarczy, że zdecydujesz się na model, który nie przytłacza Twojej urody, a będziesz prezentowała się świetnie. Twarz kwadratowa- wybieraj okulary dla twarzy kwadratowej, skup się na tym, by złagodzić ostre rysy twarzy. Tym samym oprawki powinny być zaokrąglone i kolorowe – tak, by przyciągały uwagę. Masz twarz podłużną to, jeśli chcesz oprawkami nieco skrócić swoją twarz, to wybierz oprawki większe, w typie oversize. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na oryginalne i bogato zdobione oprawki. Gdzie kupić oprawki? Jeśli zbadałaś już wzrok, to okulary możesz kupić tam, gdzie masz ochotę. Dobrym pomysłem jest wybranie salonu optycznego online, który gwarantuje bogaty wybór oprawek i korzystnych cen.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dobrać dokładnie takie okulary, jakich poszukujesz

Na tronie internetowej znajdziesz okulary korekcyjne od czołowych marek. Tym samym nie tylko dobierzesz oprawki doskonale do kształtu twarzy, ale także takie, które są obecnie w trendach. Okulary to świetny dodatek do modnej stylizacji na co dzień, jak i na większe okazje. Warto nieco zaszaleć z oprawkami, by podkreślały one nie tylko Twoją urodę, ale także i osobowość. Od teraz noszenie okularów nie powinno być dla Ciebie przykrym obowiązkiem tylko prawdziwą przyjemnością.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *