Jak nie stracić pewności siebie w ciąży?

Jak nie stracić pewności siebie w ciąży?

Makijaż, fryzjer, lakiery do paznokci. Dla wielu kobiet to podstawa dobrego samopoczucia. I dobrze, bo przecież nie ma nic złego w tym, że jest się schludnym i zadbanym.

Problem pojawia się wtedy, kiedy życie polega już tylko na tym, ale na szczęście kobietom z małymi dziećmi to nie grozi.

Decydując się na dziecko, mnóstwo przyszłych mam znajduje się w stabilnej sytuacji materialnej

Ich kariera albo nabiera, albo nabrała już tempa i dlatego teraz przyszedł czas na lekką stabilizację życia prywatnego. Ogromna ilość z nich boi się, że w odstawkę pójdzie ona, jej ciało, przepiękne lakiery do paznokci ustawione w kolejności kolorystycznej na półce w lodówce i włosy, a w zamian pojawi się sterta pieluch, nieprzespane noce i niekończące się krzyki. Niektórym spełnionym zawodowo kobietom bardzo trudno jest rozstać się z tak wygodnym życiem, jednak po pewnym czasie ulegają namowom ze strony partnera. Będąc w ciąży powinno zwracać się uwagę nie tylko na to, co się je, ale również na to, jakich kosmetyków się używa. Niektóre opakowanie lakierów do paznokci posiadają specjalną informację na opakowaniu, która sugeruje, że produkt jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Takie same komunikaty można ujrzeć również na innych produktach kosmetycznych, których producenci chcą uświadamiać kobiety o zagrożeniu płynącym z używania niektórych produktów.

Komfort psychiczny ciężarnej kobiety jest równie ważny, co jej stabilność finansowa

Jeśli jest ona zestresowana, nie czuje się atrakcyjna i codziennie płacze, ma to niezwykle negatywny wpływ na zdrowie dziecka. Niestety kobiety o tym zapominają, ale bycie w ciąży to nie choroba nieuleczalna i zakaźna, na którą się umiera, dlatego nie powinno się rezygnować ze wszystkich dotychczasowych przyjemności (oczywiście mowa tutaj o innych przyjemnościach, a nie o używkach). Kobieta czuje się dobrze wtedy, kiedy ładnie wygląda. Ciąża nie jest przerwą, podczas której nie trzeba i nie warto o siebie dbać. Przepiękne mamy, to szczęśliwe mamy. To mamy, które nie zrezygnowały ze swoich przyzwyczajeń, swojego „ja” w imię dziecka. Jeśli przez całe życie malowało się paznokcie, to w ciąży również powinno się to robić. Niektóre lakiery do paznokci posiadają skład, który jest mocno zredukowany, dlatego jest bezpieczny dla nawet zaawansowanego płodu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *