Jak spakować torbę do szpitala?

Jak spakować torbę do szpitala?

Torbę do szpitala warto przygotować już na miesiąc przed planowanym porodem. Dobrze zrobić to wcześniej, by zabezpieczyć się na ewentualność rozwiązania przed terminem.

Choć niektórych rzeczy nie sposób spakować z wyprzedzeniem, jak chociażby wyników badań, które będą potrzebne podczas wizyt u lekarza czy używanych na co dzień dokumentów, większość przedmiotów można przygotować wcześniej.

Co zatem trzeba zabrać do szpitala na poród?

Podpowiadamy, co powinna zawierać wyprawka dla przyszłej mamy i malucha. Torby do szpitala powinny być dwie: jedna dla przyszłej mamy, druga natomiast dla malucha. Taki podział zdecydowanie ułatwi późniejsze szukanie poszczególnych rzeczy i pozwoli szybko zorientować się, gdzie, co jest. Co zabrać do szpitala, by maluch miał wszystko, co potrzeba? Lista rzeczy jest długa, ale można mieć pewność, że jest na niej wszystko to, co przyda się dziecku tuż po narodzinach. Niektóre szpitale zapewniają noworodkom kosmetyki, pieluszki, a nawet ubranka, dzięki czemu nie trzeba ich zabierać z domu. Warto wcześniej dopytać, na jakie przedmioty można liczyć w szpitalu, a jakie trzeba zorganizować we własny zakresie.

Co zabrać do szpitala na poród?

Rzeczy dla dziecka: 3 bawełniane body, 3 pajacyki (jednoczęściowe ubranka z rękawami i nogawkami) lub 3 pary śpioszków, cienki kocyk lub rożek, 2 bawełniane czapeczki, cienkie rękawiczki i skarpetki (uchronią dziecko przed podrapaniem), kilka pieluch tetrowych (przydadzą się chociażby, jako podkład do przewijania), kilka pieluszek jednorazowych w najmniejszym rozmiarze, opakowanie mokrych chusteczek, maść do pupy, delikatny, bezzapachowy krem. Kompletując pierwsze ubranka dla malucha trzeba pamiętać o tym, żeby były dopasowane do pory roku. Najlepiej wybierać pajacyki i śpioszki rozpinane w kroku, to zdecydowanie ułatwi przebieranie dziecka. Przed pierwszym założeniem dobrze jest je wyprać w proszku dziecięcym i wyprasować.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *