Jak wybrać kolor podkładu?

Jak wybrać kolor podkładu?

Jednym z najważniejszych kosmetyków używanych do makijażu jest podkład. Powinien on być niewidoczny. Jak więc wybierać jego kolor?

Odcień podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru skóry. Odcień podkładu sprawdzamy nakładając bardzo niewielką ilość na linii żuchwy. Nigdy nie nakładamy próbki na nadgarstek. Tylko latem odcień podkładu może być o ton ciemniejszy niż kolor skóry.

Jasna i blada skóra

Dla wielu Polek chłodny odcień skóry jest typowy. Wiele kobiet o jasnej i bladej cerze popełnia błąd kupując podkład. Wybierają porcelanowe róże lub jasne beże. W tych odcieniach wyglądają niekorzystnie. Dla chłodnego odcienia skóry najlepszy jest podkład z morelowymi pigmentami, które są ciepłe.

Różowy odcień skóry

Najkorzystniej wygląda, kiedy zostanie lekko „schłodzona”. Stąd też w przypadku skóry z różowym odcieniem najlepiej sprawdza się podkład z dodatkiem żółtych pigmentów. Ma te miejsca twarzy, które są bardzo mocno zaczerwienione warto nanieść zielony korektor. Korektor aplikuje się przez nałożeniem podkładu.

Ciemna skóra

W przypadku ciemnej karnacji nie sprawdzają się podkłady mocno kryjące. Mogą nadać twarzy szary odcień. Najkorzystniejszy podkład dla pań o ciemnej karnacji powinien zawierać rozświetlające drobinki. Niestety, podkład ten nie sprawdzi się w przypadku cery z wieloma niedoskonałościami. W przypadku takiej cery lepszy będzie zwykły podkład plus puder z rozświetlającymi drobinkami, które odbijając światło dodadzą cerze blasku.

Podkład a typ skóry

Dla skóry suchej najbardziej korzystny jest lekki podkład o kremowej konsystencji. Dobrze sprawdzają się fluidy oraz podkłady mineralne. Podkłady mineralne są korzystne także w przypadku cery wrażliwej oraz alergiczek. Dla skóry tłustej podkład powinien być nawilżający, a do dojrzałej dotleniający i liftingujący. Niedoskonałości skóry dobrze tuszują podkłady 3 w 1, które dodatkowo zawierają bazę pod makijaż i korektor. Fluidy poprawiają koloryt, ale średnio kryją. Różnice w kolorze skóry doskonale za to maskują podkłady typu kompakt.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz