Jak znaleźć dobrą ofertę kredytową? – krótki poradnik

Jak znaleźć dobrą ofertę kredytową? – krótki poradnikZaciągniecie kredytu wydaje się dosyć proste – i w zasadzie takie jest, ponieważ nawet biorąc pod uwagę stos formalności, które należy podpisać czy których trzeba dopilnować i tak w większości są one podsuwane przez bank. O wiele trudniej jest jednak znaleźć dobrą ofertę kredytową – a raczej ofertę najlepszą z najlepszych, ponieważ w tej chwili w zasadzie wszystkie są dobre (konkurencja jest przecież bardzo duża). Wiele osób zastanawia się zatem co zrobić, żeby wybrać najlepszą z możliwych opcji. Od czego zacząć poszukiwania?

Najlepsi doradcy – znajomi i rodzina

Zanim zaczniecie czytać opisy w internecie, najpierw poradźcie się rodziny i znajomych. Mało kto nie zaciągał kredytu, więc na pewno ktoś robił już stosowny research i wie jak sprawa wygląda. Jeśli ktoś będzie zaś niezadowolony, to również jest w miarę dobry sygnał – będziecie wiedzieć jakiego banku czy oferty unikać. Oczywiście, należy pytać konkretnie – o kredyt konsolidacyjny, jeśli taki zamierzamy zaciągnąć, albo samochodowy, jeśli o taki chcemy się ubiegać. Oferty banków są bardzo zróżnicowane i nie zawsze pożyczka gotówkowa jest tak samo korzystna co na przykład kredyt hipoteczny.

Internetowe fora i rankingi

Kolejny krok to przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu opinii internautów, jak również dokładnych informacji o ofertach. W sieci w tej chwili można nawet znaleźć specjalnie tworzone rankingi, dzięki którym dowiemy się jaka oferta jest aktualnie najbardziej korzystna i dlaczego. Rankingi tworzone są w oparciu o najważniejsze dane o ofertach, które są ze sobą porównywane – można im zatem wierzyć. Co jednak ważne, musimy patrzeć na bieżące rankingi – a nie te na przykład sprzed pół roku. Wszystko się zmienia – banki również wychodzą z coraz lepszymi ofertami wobec swoich potencjalnych klientów. Jeśli już przeszliśmy przez te wszystkie kroki, zapewne mamy na oku jakąś dobrą ofertę – kolejna sprawa to dokładne wczytanie się w regulamin banku. Musimy wiedzieć o wszystkich zaletach i wadach oferty. Jeśli coś wzbudzi nasze wątpliwości, albo mamy pytania, podejdźmy do oddziału banku, albo skontaktujmy się z pracownikami przez telefon.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz