Jakie zabawki dla kota kupić?

Na przyjęcie kota pod swój dach wiele osób przygotowuje się dużo wcześniej. Osoby te wiele czasu spędzają na zakupach w sklepie zoologicznym kompletując wyprawkę dla swojego przyszłego domownika.

Akcesoria, które koniecznie trzeba kupić dla kota

Bardzo ważne jest zapewnienie kotu miejsca, w którym będzie mógł załatwiać potrzeby fizjologiczne. Jest to bardzo ważne, gdy w domu zamieszka z nami kocię, ale też, gdy adoptujemy dorosłego, który jest niewychodzący. Artykułami, które musimy kupić w pierwszej jest nie tylko karma, ale także kuweta i żwirek. Robiąc zakupy pamiętajmy również o tym, aby kupić kotu dwie miseczki: na karmę i wodę. Warto kupić również drapak oraz transporter.

Jakie zabawki kotu kupić?

Porcja zabawy każdego dnia przyda się każdemu kotu, dlatego kompletując wyprawkę dla kota pomyślmy również o wybraniu dla niego atrakcyjnej zabawki. Polowanie to zabawa, która podoba się chyba wszystkim, nawet najbardziej leniwym kotom. Z myślą właśnie o polowaniu producenci zabawek dla kotów przygotowali mnóstwo różnego rodzaju myszek. Do popularnych, a więc często kupowanych zabawek dla kotów należą też różnego rodzaju piłeczki. Prawdziwym hitem są piłeczki, które wypełnione są kocimiętkę; jest to roślina, której zapach zbliżony do zapachu kozłka lekarskiego spora część kotów uwielbia. Mówiąc o kocich zabawach nie zapominajmy, że czasem warto pobawić się ze swoim pupilem. Do wspólnych zabaw świetnie nadaje się wędka dla kota. Wędka dla kota to bardzo prosta zabawka, ale gdy przypadnie ona kotu do gustu, wspólna zabawa z właścicielem może trwać bardzo długo. Do wyboru są w sklepach wędki różniące się nie tylko długością, ale także swoim wyglądem. Możemy kupić wędkę, która piszczy. Do wyboru są również wędki z rybkami, piórkami, pluszową myszką, miękką piłeczką. Możliwości wyboru jest więc naprawdę mnóstwo.

Koty bardzo potrzebują zabawy i uwagi ze strony właściciela; gdy są znudzone i pozostawione same sobie przez cały dzień potrafią nawet być bardzo agresywne i złośliwe. Pamiętajmy więc, aby poświecić kotu kilka chwil na wspólną zabawę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz