Ubezpieczenie OC. Krok po kroku

Jeżeli jesteś kierowcą, to chcąc niechcąc, musisz wykupić ubezpieczenie OC. Jednak inaczej niż kiedyś, nie trzeba już w tym celu jechać do odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego i porównywać kolejnych ofert. Możesz to zrobić za pośrednictwem Internetu. Potrzebny ci będzie tylko kalkulator ubezpieczenia OC.

Tego typu kalkulatorów w Internecie jest bardzo dużo

Najważniejsze jest znaleźć taki, który pozwala nam porównać wiele ofert. Pamiętajmy też, że nie ma czegoś takiego jak najtańsze towarzystwo ubezpieczeniowe – cena polisy w każdej firmie to wynik wielu aspektów a każdy ubezpieczyciel bierze pod uwagę inne dane. Dlatego jeden kierowca najtaniej kupi ubezpieczenie w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, a drugi w innym.

Ubezpieczenie OC. Krok po kroku

W przypadku OC zasada jest bardzo prosta. Wybieramy najtańszą ofertę. Tutaj nie musimy przesadnie kombinować, gdyż zakres ubezpieczenia reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, a to oznacza, że każda firma ubezpieczeniowa oferuje taki sam zakres ubezpieczenia. Bez względu na to, gdzie wykupisz ubezpieczenie, to osoba, która ucierpi materialnie lub zdrowotnie w wyniku wypadku, który spowodujesz, otrzyma stosowne odszkodowanie. Zanim podpiszesz jednak umowę, warto sprawdzić, czy dane towarzystwo nie oferuje korzystnych ubezpieczeń choćby z tytułu następstw od nieszczęśliwych wypadków, czy też na przykład assistance. To pierwsze pozwoli ci otrzymać odszkodowanie, kiedy w wyniku wypadku nastąpi utrata zdrowia. Ubezpieczenie assistance zapewni ci holowanie w razie kolizji bądź wypadku. Firma może oferować także samochód zastępczy, pomoc w przypadku zwykłej awarii, a nawet pomoc po wypadku dla przewożonych zwierząt.

Jeżeli jesteś kierowcą, który często wyjeżdża za granicę, to warto od razu też pomyśleć o zielonej karcie

To taki międzynarodowy certyfikat, potwierdzający, że rzeczywiście jesteś ubezpieczony. Honorowany jest w każdym państwie UE i wielu państwach Europy. Nie obowiązuję jedynie, jeśli jedziemy na Białoruś, Ukrainę, do Rosji, do Mołdawii albo do Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Macedonii, Turcji, Maroka albo Tunezji, czy do Iranu oraz Izraela.

Więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz