Węgiel grzewczy – gdzie najlepiej kupować?

Węgiel grzewczy – gdzie najlepiej kupować?Przed sezonem grzewczym, jak i w samym sezonie grzewczym, możemy paść ofiarami nieuczciwych sprzedawców. Są tacy, którzy kupują węgiel – materiał opałowy – z niesprawdzonego źródła.

Mogą na tym później wyjść naprawdę źle, choć w pierwszej chwili się ucieszyli, że jest tanio. Gdzie kupować, żeby się nie naciąć na podróbki? I dlaczego w zasadzie jeden węgiel różni się od drugiego?

Ekogroszek ekogroszkowi nierówny

Różnice świetnie widać na przykładzie ekogroszku. Jest to materiał opałowy w postaci granulek, które mają od 5 do 25 milimetrów. Najważniejszy jest jednak skład tego rodzaju węgla, który charakteryzuje się niską zawartością siarki, małą zawartością wody i substancji niepalnych oraz niską spiekalnością. Podróbki zaś mogą się składać na przykład z miału węglowego o niskiej jakości oraz lepiszcza. Nie trzeba chyba dodawać, że skład podróbek ma zupełnie inne parametry grzewcze, nie mówiąc już o tych emisyjnych (przecież ekogroszek słynie też z tego, że jest eko!).

Certyfikat? Konieczny!

Jeśli ktoś pragnie kupić dobrej jakości węgiel, powinien kupować u sprawdzonego dystrybutora. Dzięki temu będzie mieć pewność, że – czy to ekogroszek, czy na przykład węgiel orzech – wszystko będzie miało właściwą jakość. Materiały opałowe muszą być zgodne z obowiązującymi normami, co potwierdzają stosowne certyfikaty. Jeśli ktoś krąży po domach i chce coś sprzedać, nawet niska cena nie powinna nas skusić. Później węgiel może spalać się zbyt szybko, stwarzając konieczność dokupywania kolejnej partii, co w efekcie sprawi, że zapłacimy więcej. Nie mówiąc już o gryzącym dymie, który zapewne będzie się wydobywał z komina, gdy ekogroszek jest dla środowiska bezpieczniejszy.
Sklep internetowy z węglem, taki jak Węgiel Sztygar jest dobrym miejscem do przeprowadzania transakcji. Można wszystko wygodnie zamówić, wybrać rodzaj opału, wszystko sprawdzić, a nawet zweryfikować firmę na przykład czytając opinie o jej produktach. W tej chwili w internecie przeprowadza się mnóstwo transakcji, więc czemu nie te związane z węglem? Ceny są konkurencyjne, co jest dodatkową zaletą.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz