Właściwości i rodzaje pudru

Właściwości i rodzaje pudru

Puder to kosmetyk, który poprawi kolor cery, rozświetla ją i matuje. Idealny nie może być ani za ciemny, ani za jasny. Powinien stopić się z karnacją.

Puder sypki

Jest mieszanką rozdrobnionych pigmentów, składników rozpraszających światło i matujących. Niezwykle delikatny ujednolica makijaż i zapewnia matowy wygląd przez kilka godzin. Dodatkowo przedłuża trwałość podkładu. Najlepiej nakłada się go miękkim, grubym pędzlem.

Puder rozświetlający w perełkach

To sprasowany puder w postaci kuleczek w różnych odcieniach, które dodatkowo zawierają rozświetlające drobinki. Wymieszane przy pomocy pędzla i nałożone na skórę zapewniają świetlisty, świeży efekt. Można nanosić go na łuk kupidyna, skronie, środek czoła, kości policzkowe i szczyt nosa.

Puder mineralny

W jego skład wchodzą czyste pigmenty i sproszkowane minerały. Nie zawiera parabenów, konserwantów i sztucznych barwników. Mogą go używać panie z alergią i wrażliwą cerą. Może dodawać skórze delikatnego blasku lub ją matowić. Można używać go nie tylko do wykończenia makijażu, ale także jako bazę pod makijaż. Nakłada się go oszczędnie przy pomocy szerokiego pędzla.

Puder brązujący

W jego składzie znajdują się pigmenty, które nadają skórze efekt opalenizny. Może być z lekko rozświetlającymi drobinkami lub matowy. Nakładamy go na podkład lub zastępujemy nim podkład.

Puder ryżowy

Jego najważniejszym składnikiem jest skrobia ryżowa. Puder ryżowy łagodzi stany zapalne i matowi skórę. Nie ma koloru, ale może minimalnie rozjaśnić cerę. Jest polecany głównie do cery tłustej i mieszanej, w minimalnej ilości nadaje się także do cery suchej. Aplikuje się go w ten sam sposób i przy pomocy takiego samego grubego pędzla, jak puder sypki.

Puder prasowany

Jego skład nie różni się od pudrów sypkich. Jest prasowany pod ciśnieniem i umieszczany w puderniczce. Matuje skórę. Jest bardzo wygodny, sprawdza się do poprawiania makijażu w ciągu dnia. Może też służyć do wykończenia makijażu rankiem. Nakładamy go pędzlem (w domu), w ciągu dnia gąbeczką lub puszkiem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *